1 LEntyna knygų

Go down

1 LEntyna knygų Empty 1 LEntyna knygų

Rašyti  aXe on Antr. 10 27, 2009 7:19 pm

Čia bus daug knygų
1.1 LEntyna knygų Virselis-130 Zadie Smith
Paklydimai
Kodėl įsimylime būtent tuos žmones?

Kodėl savo klaidas suverčiame vaikams?

Kas iš tikrųjų suteikia gyvenimui grožio?

Hovardas Belsis užsienietis, gyvenantis Naujosios Anglijos universitetiniame miestelyje JAV. Labai anksti sukūręs šeimą, po trisdešimties vedybinio gyvenimo metų jis stengiasi atgaivinti blėstančią meilę afroamerikietei žmonai Kiki. Trys jų vaikai - Džeromas, Zora ir Luisas - ieško savo jausmų, idealų, įsipareigojimų, kuriais galėtų gyvenime vadovautis. Tačiau vyriausias sūnus Džeromas, įsimylėjęs priešų dukterį, komplikuoja ir taip ne šiltus abiejų šeimų santykius.

Zora, vidurinė Belsių atžala, pradeda ieškoti savęs suaugusiųjų pasaulyje, o jaunėlis Luisas, repu gyvenantis paauglys, apranga ir išsišokimais kelia nerimą disciplinuotam tėvui.

Ar ištvers Belsių šeima visus jai skiriamus sunkumus?

2.1 LEntyna knygų Virselis-130 P. Robert Smith
Naktį parke aukštai medyje su ežiuku

Anotacija
Bentono Kirbio gyvenime ne viskas vyksta pagal planą. Kažin ar keista, nes jis to plano ir neturėjo. Apsiginklavęs filosofijos mokslų laipsniu, mirusia sužadėtine, broliu, kuris po Londoną juodu taksi vežioja Mirtį, ir mergina, kurios visi gyvūnėliai nusižudė, Bentonas neturi ambicijų ir nejaučia emocinio prieraišumo. Tačiau be jokios akivaizdžios priežasties jis užmezga romaną su gražia korėjiete skaistuole, ištroškusia sekso nuotykių. Keisti įvykiai ištinka vienas po kito, ir galiausiai jis atsiduria kaip tik ten, kur niekada nesitikėjo atsidurti: naktį parke aukštai medyje su ežiuku...

3.1 LEntyna knygų Virselis-130
Viljamas Somersetas Moemas
Pyragai ir alus, arba skeletas spintoje

Anotacija

Labai kvaila pykti ir pavydėti. Kodėl nesidžiaugti ta laime, kurią gauni? Mano manymu, reikia naudotis proga; po šimto metų visi būsime mirę, ir niekas nebus svarbu. Todėl stenkimės išnaudoti laiką, kol galim.

William Somerset Maugham

Per savo ilgą ir nuotykių kupiną gyvenimą W. S. Maugham (1874–1965) susilaukė pripažinimo kaip dramaturgas, novelistas, romanistas, be to, kaip Britanijos žvalgybos agentas. Rašytojo prisipažinimas:

„Nors niekada žmonių ypač nemylėjau, bet jie mane taip domina, kad tikriausiai niekada neatsibos“ – tai citata puikiai apibūdinanti šio šmaikštaus, ironiško pasakojimo apie amžių sandūros Anglijos provincijos bei literatūrinių Londono sluoksnių gyvenimą autorių.
Romane rasite ano meto įžymybių portretus, svarstymus apie menininko pašaukimą ir aukščiausią meną – gyvenimo rūpesčius bei malonumus.

4.1 LEntyna knygų Virselis-130 Jeremy Clarkson
Tik nestabdyk manęs

Anotacija

„Tik nestabdyk manęs!“ – knyga apie „Bentley Continental GT“, „Mazda3“, Galapagų salų vėžlių psichinę sveikatą, „Fiat Panda“, „Lamborghini Gallardo“ ir britų imperijos žlugimą, kvailiausią Dievo kūrinį, „Subaru Forester“ bei daug kitų – ne tik automobilinių – įdomybių. J. Clarksonas žino, kad pasaulyje egzistuoja ne tik automobiliai, ir apie tai rašo automobilių apžvalgose. Nenuorama britas su humoru išsako savo nuomonę įvairiausiais klausimais viską žaismingai susiedamas su keturratėmis transporto priemonėmis. Knygą „Tik nestabdyk manęs!“ sudaro 60 automobilių apžvalgų, kurių ne viena sukėlė audringą visuomenės reakciją.

Niekas apie automobilius – paprastus, nepatrauklius ar egzotiškus, ugnimi alsuojančius ir kvapą gniaužiančius – nerašo taip, kaip J.Clarksonas. Jam nesvarbi kitų nuomonė, reklama: automobilis vertas arba pagyrimo, arba negailestingos kritikos. Ir visai nesvarbu, jei tai „Bentley Continental GT“, kurio „interjerą įrengti galima tik nukirtus du ąžuolus ir papjovus šešiolika karvių“. Svarbiausia, kad visi vertinimai paremti asmenine patirtimi ir nestokoja unikalaus humoro.

Jeremy Clarksonas rašytojo karjerą pradėjo Rotherham Advertiser. Jo straipsniai spausdinami ne viename Didžiosios Britanijos laikraštyje. „Tik nestabdyk manęs!“ – J. Clarksono skilties apie automobilius Sunday Times straipsnių rinkinys – viena iš dvidešimt keturių jo knygų.

Tačiau juodai neapkenčiu ir nepakenčiu tų vairuotojų, kurie A44 greitkeliu juda vos 65 km/h greičiu. Gink Dieve, nemanau, kad reikia juos visus sušaudyti – nevalia atimti kitiems gyvybę. Bet manau, kad privalome turėti teisę juos pakankinti – pavyzdžiui, nupjauti elektriniu pjūklu kojas arba įkišti į užpakalį žarną su suslėgtu oru. Šešiasdešimt penki kilometrai per valandą 1870 metais būtų priimtini, bet tik ne dabar. Jei visas pasaulis taip važinėtų, niekas nieko nenuveiktų.

Ši knyga subalansuota automobilių mylėtojams, bet tinka ir nemylėtojams. Retai kada skaitant tenka juoktis balsu...

Vitoldas Milius, Autobild vyr. redaktoriusNet ir nežinodami, kas yra Londono minedai ar kuo ypatingi „Wellington“ guminiai aulinukai, skaitydami „Tik nestabdyk manęs!“ neabejotinai nuolat pusbalsiu kikensite ir brauksite juoko ašaras. Pasiūlymas perskaityti Clarksono knygą pretenduoja į pačių smagiausių 2009-ųjų potyrių penketuką!

Renaldas Gabartas, žurnalistas

aXe
aXe
Admin

Pranešimų skaičius : 312
Join date : 2009-10-25

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://miestasjistikras.lithuanianforum.net

Atgal į viršų Go down

1 LEntyna knygų Empty Re: 1 LEntyna knygų

Rašyti  aXe on Antr. 10 27, 2009 7:20 pm

5.1 LEntyna knygų Virselis-130 Agnes Imhof
Šilko kelio karalienė
Anotacija

Jausmingame ir dėmesį prikaustančiame romane pasakojama apie įtakingiausią Rytų moterį - garsiausią pirmojo tūkstantmečio Rytų kurtizanę Aribą.

Apdovanota gundomu, bet pavojingu talentu - balsu, Ariba veda iš proto galingiausius Bagdado vyrus: kalifus ir šventuosius. Pasaulyje, kuriame šlovė - tik vyrų privilegija, ji tampa Bagdado rūmų deive. Bet prieš tai merginai tenka iškęsti daugybę išbandymų. Ji patiria šeimos tragediją, paskui, priversta slapstytis nuo persekiotojų, - varginančią kelionę senuoju Šilko keliu.

Pagaliau pasiekusi galios aukštybes, Ariba negali mėgautis šlove ir prabangiu rūmų gyvenimu, kol neįgyvendintas jos tikslas - kerštas. Tačiau likimas paspendžia naujus spąstus: jeigu atkeršys šeimos žudikui, neteks ir didžiosios gyvenimo meilės. Ką Ariba pasirinks?..
6.1 LEntyna knygų Virselis-130 Nikolas Evans
Vilkų ratas
Anotacija

Į nedidelį miestelį Montanoje atvyksta jauna biologė Helena Ros. Jai patikėta sudėtinga užduotis - apginti į apylinkes atklydusius vilkus ir miestelio gyventojus vienus nuo kitų. Nors vilkai čia paskelbti nykstančiais gyvūnais ir saugomi įstatymo, žmonės pasiryžę bet kokiomis priemonėmis juos išnaikinti. Miestelio gyventojų neapykanta vilkams dar labiau padidėja, kai šie nusitaiko į turtingiausio ir įtakingiausio apylinkių gyventojo - Bako Kolderio - gyvulius.

Bandančiai apsaugoti vilkus Helenai tenka susigrumti ne tik su vietos gyventojų priešiškumu, bet ir su Bako Kolderio - charizmatiško mergišiaus - rezgamomis intrigomis...

Laimė, jai į pagalbą ateina Kolderio sūnus Lukas - prieš tėvą maištaujantis ir jo nemylimas jaunuolis. Tarp dviejų jaunų žmonių užsimezga pavojingas meilės ryšys...
7.1 LEntyna knygų Virselis-130 Andrea Schacht
Dievų gėrimas
Anotacija
Anksti motinos netekusi Amara, svajojanti atidaryti savo kavinę, mūšio lauke atmintį praradęs Aleksandras, siekiantis konstruoti mašinas, daktaras ir botanikas Janas Martinas ir vienatvę saldumynais malšinanti Dorotėja - jie myli ir nekenčia, susitinka ir išsiskiria, kiekvienas savomis priemonėmis siekia tikslų ir kovoja su negandomis. Jų likima iskirtingi, tačiau visi jie negali atsispirti vienai saldžiakartei pagundai - kakavai. Nejučia atskleidžiama ir kakavos istorija - nuo liauno medelio pirmykščio miško glūdumoje iki saldžiausios svajonės išsipildymo - burnoje tirpstančio šokolado plytelės.
8.1 LEntyna knygų Virselis-130 Richard Bach
Tiltas per amžinybę
Anotacija

Mes esame tiltas per amžinybę, nusidriekiantis viršum jūros: patrakėliškai ieškantys malonumų, smagiai tyrinėjantys paslaptis, pasirenkantys nelaimes, triumfą, išmėginimus, neįtikėtinus sutapimus, vis iš naujo išbandantys save ir besimokantys mylėti, mylėti, MYLĖTI!

Richard Bach

Jeigu kada jautėtės vieniši svetimųjų pasaulyje,

jeigu ilgėjotės žmogaus, kurio niekuomet nebuvote sutikę,

žinią nuo savo sielos draugo rasite nuostabioje meilės istorijoje

TILTAS PER AMŽINYBĘ
9.1 LEntyna knygų Virselis-130 Tom Rob Smith
Vaikas 44
Anotacija

„Vaikas 44“ - daugiau nei sukrečiantis romanas. Knyga nukelia į tamsiausią Rusijos istorijos laikotarpį. 1953-ieji. Ant geležinkelio bėgių randamas sužalotas berniuko lavonas. Stalininėje Tarybų Sąjungoje oficialiai jokių nusikaltimų nėra ir negali būti. Tačiau milijonai žmonių gyvena bijodami... valstybės. Mažiausias įtarimas, kad esi ideologiškai nepatikimas - ir tavęs nebėra.

Karo didvyris, Valstybės saugumo pareigūnas Levas Demidovas paskiriamas išsiaiškinti ant bėgių rasto berniuko žūties aplinkybes. Laisvėje siautėjantis nusikaltėlis toliau netrukdomai žudo, tai saugumietį priverčia suabejoti valstybės teisumu.

Pradėjęs tirti vaikų žūties aplinkybes, jis patenka į įtarimų bei persekiojimų ratą. Kiekviena paaiškėjusi žmogžudystės detalė Levą ir jo šeimą vis giliau stumia į mirtiną pavojų.
aXe
aXe
Admin

Pranešimų skaičius : 312
Join date : 2009-10-25

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://miestasjistikras.lithuanianforum.net

Atgal į viršų Go down

1 LEntyna knygų Empty Re: 1 LEntyna knygų

Rašyti  aXe on Antr. 10 27, 2009 7:20 pm

10.1 LEntyna knygų Virselis-130 Jodi Picoult
Gailestingumas
Anotacija

Didelio populiarumo visame pasaulyje sulaukusio romano „Mano sesers globėjas" autorė Jodi Picoult kritikų ir skaitytojų labiausiai vertinama dėl sugebėjimo subtiliai atskleisti sudėtingus žmogaus jausmus, žmonių tarpusavio santykius. Knygoje „Gailestingumas" rašytoja dar kartą pereina plonu siūleliu tarp klaidos ir dramos, kuria meilės istoriją. Romano herojams tenka rasti pusiausvyrą tarp „duoti" ir „imti", kurios reikalauja santuoka, atsakyti į sudėtingus klausimus: kada meilė peržengia moralinės pareigos ribą ir ką iš tikrųjų reiškia mylėti vienam kitą.

Vilokas - nedidelis Amerikos miestelis, kuriame idiliškai ir ramiai gyvena griežtų tradicijų besilaikanti škotų imigrantų bendruomenė. Jai vadovauja Kameronas Makdonaldas - išvaizdus, visų gerbiamas policijos viršininkas. Tačiau ramią miestelio ir Kamerono gyvenimo tėkmę vieną dieną sutrikdo du neprašyti įsibrovėliai - seniai pamirštas pusbrolis Džeimis, sunkvežimiuku atvežęs prie policijos nuovados savo mylimos žmonos Megės kūną, ir Mija - prieglobsčio ieškanti graži bastūnė, kurios visas turtas - katinas Kafka ir keli medeliai bonsai.

Floristė Alė, rami, protinga ir mylinti Kamerono žmona, pasiūlo pagalbą Džeimiui, prisipažinusiam, kad iš gailesčio nužudė savo nepagydomai sergančią žmoną, ir priima į darbą Miją.

Tačiau už gerus darbus baudžiama...
11.1 LEntyna knygų Virselis-130 Donna Woolfolk Cross
Popiežė Joana
Anotacija
Ar buvo iš tiesų popiežė Joana? O gal tai tik graži legenda apie viduramžių moterį, pasiekusią, atrodytų, neįmanomą bažnytinės hierarchijos viršūnę? Autorei rūpėjo sukurti romaną, o ne istorinę studiją. Remdamasi visais žinomais Joanos gyvenimo faktais bei laikydamasi istorinės tiesos ji parašė nepaprastą knygą apie kilnią svajotoją, šviesią moterį, gyvenusią tamsiais viduramžiais, ir apie jos didžiąją gyvenimo meilę - vienintelę, iki mirties.
12.1 LEntyna knygų Virselis-130
Francoise Sagan
Angelas sargas

Anotacija

Lauke šėlo audra, aš gėriau karštą kavą, šalia buvo mielasis žmogžudys, man buvo taip gera, kad vos nemurkiau.

Viena garsiausių prancūzų rašytojų – Françoise Sagan (1935–2004) įžymi ne tik savo kūryba, bet ir gyvenimu. Ją pažinojo ir citavo visas Paryžius, ji diktavo madas, elgesį ir gyvenimo būdą. Aikštingai panorusi išbandyti sau nebūdingą detektyvo žanrą, rašytoja taip pat patyrė sėkmę.

Šią knygą rašiau nešildomoje gimtųjų namų, kur praleidau savo vaikystę, virtuvėje. Rašiau su savo seserimi Siuzana gurkšnodama riešutų trauktinę. Perskaičiau jai pirmą skyrių, jis taip jai patiko, kad ji versdavo rašyti kasdien, o vakarais skaityti tęsinį. Parašiau šį romaną per mėnesį. Tai buvo puikus rudens mėnuo, švietė šalta saulė, o mes rinkome grybus. Sesuo gamino įmantrius patiekalus, o aš tuo metu kūriau šiurpių žmogžudysčių istorijas.
(...) Noriu pasakyti, kad „Angelas sargas“ – patraukliausias mano romanas. (F. Sagan)

Vidutinio amžiaus kino scenarijų autorė Doroti Seimur išgelbsti nepaprasto grožio jaunuolį, ir šis apsigyvena drauge su ja. Pradėjęs aktoriaus karjerą ir prisipažinęs meilėje Doroti, Lukas tingiai leidžia dienas išgelbėtojos name. O aplink vienas po kito ima žūti žmonės, vienaip ar kitaip įskaudinę jo geradarę…
Lengvas, šmaikštus ir drauge “saganiškos” manieros kupinas detektyvas, skaitomas vienu atsikvėpimu.
13.1 LEntyna knygų Virselis-130 Orhan Pamuk
Stambulas. Prisiminimai ir miestas
Anotacija

Orhanas Pamukas (g. 1952 m.) – žymiausias šiuolaikinis turkų rašytojas, savo kūryboje gebantis sulieti europietiškos literatūros bruožus su paslaptinga Rytų pasakojimo tradicija. 2006 m. už literatūrinę kūrybą jis buvo apdovanotas Nobelio premija. Prieštaringai dėl savo įsitikinimų vertinamas gimtojoje šalyje rašytojas savo romanais pavergė viso pasaulio skaitytojus.

Rašytojo prozos intelektualumas, liūdesys ir persmelkiantis Stambulo grožis geriausiai atsiskleidžia labai asmeniškoje, užburiančiai poetiškoje knygoje „Stambulas“. Knygoje apie miestą ir patį rašytoją, kurioje legendomis apipinto miesto istorija neatsiejama nuo Orhano Pamuko asmeninės istorijos.

Nuo jaunystės Stambulas žavėjo rašytoją; melancholiška miesto siela, atsispindinti pastatuose ir griūvančiuose monumentuose, apleistose vilose ir sulaukėjusiuose soduose, jam ir yra svarbiausia.

O kur dar siaurutės šurmuliuojančios gatvelės ir žavingos Bosforo pakrantės... Tačiau drauge tai – ir vaikystės istorija. Mažasis Orhanas iš pradžių stebi miestą, vedamas už rankos mamos, vėliau – pro dėdės automobilio langą, o galiausiai išvaikšto jį savomis kojomis, patiria jį visa savo esybe. Miestą, kurio likimas savotiškai panašus į Pamukų giminės likimą: buvusi didybė, kosmopolitiška praeitis ir lėtas žlugimas. Miestą, kuriame iki Orhano gimimo didžiuliame akmeniniame name ir gyveno gausi Osmanų imperijos šeima, miestą, kurio pagrindinis, visa persmelkiantis ir neregima migla apsupantis bruožas yra liūdesys.

Prisiminimų knygoje nuostabiai – įžvalgiai ir melancholiškai – susipina Stambulo ir Pamukų šeimos istorija, praeitis ir dabartis, rašytojo mintys apie žmogaus, miesto ir civilizacijos likimą.

Visą laiką Stambulas man asocijavosi su grauduliu, kylančiu iš Osmanų imperijos žlugimo nuojautos, skurdo ir po miestą išblaškytų griuvėsių. Visą gyvenimą kovojau su šiuo grauduliu, kol galų gale, kaip ir visi Stambulo gyventojai, susigyvenau su juo.

Stambulo liūdesys – tai vietinės muzikos nuotaika ir kertinis poezijos jausmas, tai požiūris į gyvenimą ir dvasinė būsena, tai – pagrindinis dalykas, kurio dėka miestas tampa miestu.

Bet dabar aš noriu papasakoti ne apie Stambulo melancholiją, bet apie panašų jausmą – liūdesį, kuriuo didžiuojasi ir kurio nuotaikomis gyvena visas miestas.
aXe
aXe
Admin

Pranešimų skaičius : 312
Join date : 2009-10-25

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://miestasjistikras.lithuanianforum.net

Atgal į viršų Go down

1 LEntyna knygų Empty Re: 1 LEntyna knygų

Rašyti  aXe on Antr. 10 27, 2009 7:21 pm

14.1 LEntyna knygų Virselis-130
John Ronald Reuel Tolkien
Silmariljonas
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2009 m., Vilnius
Vertėjas: Leonas Judelevičius
ISBN kodas: ISBN 978-9955-38-408-3
15.1 LEntyna knygų Virselis-130
Kuždesių sala
Puslapiai: 398
Leidykla: Obuolys
Išleista: 2009 m., Kaunas
Vertėjas: Lina Juodžbalienė
ISBN kodas: ISBN 978-6094-03-018-5
16.1 LEntyna knygų Virselis-130
Audrey Niffenegger
Keliautojo laiku žmona (kišeninis formatas)
Puslapiai: 528
Leidykla: Obuolys
Išleista: 2009 m., Kaunas
Vertėjas: Dalia Žukauskienė
ISBN kodas: ISBN 978-6094-03-073-4
Įsidėti į krepšelį
17.1 LEntyna knygų Virselis-130
Charlaine Harris
Miręs iki sutemų (kišeninis formatas)
Puslapiai: 480
Leidykla: Obuolys
Išleista: 2009 m., Kaunas
Vertėjas: Rūta Steponavičiūtė
ISBN kodas: ISBN 978-6094-03-030-7
18.1 LEntyna knygų Virselis-130
Stephenie Meyer
Brėkštanti aušra
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2009 m., Kaunas
ISBN kodas: ISBN 978-9955-38-483-0
19.1 LEntyna knygų Virselis-130
Robert Ludlum
Bornas. Sunaikinta tapatybė
Leidykla: Obuolys
Išleista: 2009 m., Kaunas
Vertėjas: Ignas Urnikas
ISBN kodas: ISBN 978-6094-03-075-8
aXe
aXe
Admin

Pranešimų skaičius : 312
Join date : 2009-10-25

Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://miestasjistikras.lithuanianforum.net

Atgal į viršų Go down

1 LEntyna knygų Empty Re: 1 LEntyna knygų

Rašyti  Sponsored content


Sponsored content


Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume